Кредитна спілка «Чернігівський кредит»
телефони: 0 (462) 95-84-40;
+380 50 465-40-52; +380 73 159-56-54
e-mail: chernigiv_credit@ukr.net
  facebookЯк обрати свою кредитну спілку

Нижче наведено кілька порад, як вибрати кредитну спілку, якій Ви зможете довіряти.

1. Поцікавтеся, скільки років кредитна спілка працює на ринку та рекомендаціями людей, які є її членами.

Надійна кредитна спілка завойовує значний авторитет у своїх членів. Пошукайте серед своїх колег, друзів або знайомих членів цієї кредитної спілки та поцікавтеся їхніми рекомендаціями.

2. Перевірте, чи внесена спілка до Державного реєстру фінансових установ.

Кредитна спілка у своїх приміщеннях в доступному місці зобов'язана вивішувати копію Свідоцтва про внесення кредитної спілки до Державного реєстру фінансових установ (у відокремленому підрозділі — довідку про внесення відокремленого підрозділу кредитної спілки до цього реєстру). Ці документи видає Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України та засвідчує своєю печаткою. Наявність кредитної спілки в реєстрі фінансових установ можна перевірити на офіційному сайті www.dfp.gov.ua

3. Перевірте, чи має кредитна спілка ліцензію на провадження діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.

Якщо Ви плануєте розмістити кошти на депозит у кредитній спілці, перевірте у неї наявність, строк дії та дійсність ліцензії на провадження діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, яку видає Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України.

Окремі кредитні спілки можуть пропонувати вкласти гроші на додатковий пайовий внесок замість внеску на депозитний рахунок. Залучення цих видів внесків не потребує ліцензії. Іноді цей вид внесків може бути вигідніший за вкладення грошей на депозитні рахунки.

Однак, на відміну від депозиту, додатковий пайовий внесок переходить у власність кредитної спілки. Він повертається (за умови дотримання КС фінансових нормативів) при виході з членів кредитної спілки або на відповідну письмову вимогу у відповідності до законодавства (у разі не¬дотримання кредитною спілкою нормативу достатності капіталу, пайовий внесок члену спілки може і не повертатися).

Для залучення додаткових пайових внесків кредитній спілці не потрібно мати спеціальної ліцензії, договір при цьому не укладається. Якщо внесок на депозитний рахунок гарантує нарахування процентів згідно з умовами договору, то на додатковий пайовий внесок проценти нараховуються лише у випадку, якщо кредитна спілка має дохід і дотримується нормативів діяльності.

4. З'ясуйте, чи є кредитна спілка членом місцевої або всеукраїнської асоціації кредитних спілок чи учасником Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів».

Кредитні спілки в Україні, як і більшість соціально спрямованих організацій, об'єднуються в систему, яка опікується їхнім розвитком та сприяє наданню якісних послуг їхнім членам.

Місцеві асоціації кредитних спілок створені в 22 областях України, містах Києві та Севастополі. Вони об'єднують близько 350 кредитних спілок. На національному рівні їхні інтереси представляє Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС — www.vaks.org.ua). Існують також ще дві всеукраїнські асоціації: Національна асоціація кредитних спілок України (НАКСУ) та Всеукраїнська асоціація кредитних спілок військовослужбовців та працівників силових відомств (ВАКСВУ).

Кредитні спілки, які є учасниками Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» (www.pzv.net.ua ), використовують страхування депозитів як додаткові гарантії вкладів своїх членів.

Членство кредитної спілки у відповідній асоціації кредитних спілок або участь у «Програмі захисту вкладів» найчастіше підтверджується відповідним свідоцтвом.

5. З'ясуйте, чи подає кредитна спілка дані про свій фінансовий стан у проект «Відкрита кредитна спілка». Об'єднанням кредитних спілок «Програма захисту вкладів» адмініструє проект публічного розкриття інформації про фінансовий стан кредитної спілки «Відкрита кредитна спілка», інформацію про який розміщено на сайті.

6. Ознайомтеся з фінансовою звітністю кредитної спілки. Оцініть розмір її резервного капіталу.

Кожна кредитна спілка щоквартально (або щомісячно) подає фінансову звітність до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. Інформація, що міститься в звіті, є відкритою та щорічно публікується в засобах масової інформації. Варто ознайомитися з фінансовою звітністю кредитної спілки (стабільна кредитна спілка не повинна мати збитків, а співвідношення резервного капіталу до активів має становити не менше 15 відсотків).

7. Оцініть простоту й прозорість фінансових продуктів кредитної спілки, а також економічну обґрунтованість цін на її послуги.

Кредитні спілки застосовують прості та ефективні кредитні продукти, які задовольняють потреби їхніх членів у фінансуванні. Якщо:

  • кредитний продукт, що Вам пропонують, має непрозорі умови,
  • ви не отримуєте коштів одразу,
  • вам пропонують занадто високі відсотки на депозити, які набагато вищі, ніж середньоринкові,
  • вам пропонують стати «в чергу» тощо,

значить перед  Вами «псевдокредитна  спілка»,  іншими  словами, «фінансова піраміда».
Не купуйтеся на обіцянки, співпрацюйте з надійними фінансово здоровими та стабільно працюючими кредитними спілками!

До 1917року в Україні існували більше 3 тисяч кредитних кооперативів. Усі вони були знищені радянською владою, і в незалежній Україні кредитні спілки почали відроджуватися починаючи з 1992 року. Для розвитку кооперативного кредитування в Україні було реалізовано ряд проектів технічної допомоги, донорами яких були Канада, Німеччина, США та Європейська Спільнота.

 

 

© Кредитна спілка «Чернігівський кредит» 2016-2017 р.